Siatkówka, która w naszym kraju nie jest może tak popularną dyscypliną sportu jak chociażby piłka nożna, z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. Wielka w tym zasługa dobrej postawy reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata, Europy oraz w innych cyklicznych imprezach (np. rozgrywki Ligi Światowej). Nasza krajowa piłka siatkowa w ostatnich latach może również pochwalić się wzrostem poziomu sportowego zawodów rozgrywanych w ramach PlusLigi – polskiej ekstraklasy siatkarzy.

Zawody w ramach PlusLigi – najwyższej siatkarskiej klasy rozgrywkowej w Polsce odbywają się co sezon. Wszystkie spotkania rozgrywane są w dwóch fazach – w systemie każdy z każdym oraz w formie play-off, w której udział biorą tylko najlepsze zespoły w danym sezonie ligowym. To właśnie one walczą o tytuł mistrza naszego kraju, podczas gdy najsłabsze drużyny zostają zdegradowane do niższej klasy rozgrywkowej – I ligi. Obecnie najlepszą drużyną siatkarską w Polsce jest Skra Bełchatów, która ma również na koncie występy w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Oprócz zmagań siatkarzy, nie mniejszą popularnością w naszym kraju cieszą się również zawody PlusLigi Kobiet, w których obecnie prym wiedzie drużyna MKS Muszynianka Fakro Muszyna. Oprócz klubów, nasza siatkówka posiada również doskonale spisująca się reprezentację Polski kobiet, która w latach 2003 i 2005 wywalczyła złoto na Mistrzostwach Europy (rozgrywanych odpowiednio w Turcji i Chorwacji).

Obecnie na mecze siatkówki z udziałem reprezentacji naszego kraju oraz czołowych polskich drużyn przychodzi coraz więcej miłośników tej dyscypliny sportu. Bilety i karnety na takie spotkania dostępne są zarówno w stacjonarnych kasach biletowych, jak i na specjalnych stronach www. To właśnie tam można szybko i sprawnie dokonać ich zakupu w często bardzo atrakcyjnych cenach. Koszt takiej „przyjemności” to najczęściej wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Podobnie rzecz ma się w przypadku innych sportów zespołowych – rozgrywek koszykówki, piłki ręcznej czy chociażby hokeja na lodzie.

bilety na mecz
bilety na mecz